Kosova-Crew
 
ForumPortaliPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Citroën paraqiti modelin C1 të ripërpunuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

MesazhTitulli: Citroën paraqiti modelin C1 të ripërpunuar   Tue Nov 04, 2008 10:15 pm


Ardhmëria e automjeteve të vogla të qytetit është padyshim e mirë, prandaj nuk duhet të habitemi që, vetëm tri vite pas paraqitjes, prodhuesi francez Citroën ka vendosur të ripërpunoj modelin e tij më të vogël - C1.

C1 i ri është bërë me maskë më atraktive dhe rrjet të kromuar të ftohësit si dhe me mbrojtësit më të theksuar të përparmë e të prapmë.

Në brendësi automjeti është punuar me materiale më kualitative dhe paket më të pasuruar të pajisjeve.

Francezët kanë përpunuar edhe motorin njëlitërsh, i cili tani emeton vetëm 108 gramë CO2 për kilometër, që është më së paku në klasën e tij, dhe kalon njëqind kilometra me diç më shumë se katër litra karburant.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Citroën paraqiti modelin C1 të ripërpunuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Ks-Team :: Portali-
Kërce tek: