Kosova-Crew
 
ForumPortaliPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Çdo ditë e më shumë përdorues zgjedhin Firefoxin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

MesazhTitulli: Çdo ditë e më shumë përdorues zgjedhin Firefoxin   Sat Nov 08, 2008 1:57 pmGjykuar sipas raportit më të ri të analistëve të kësaj pjese të tregut, kompanisë Net Applications, shfletuesi i dytë më i popullarizuar për herë të parë ka kaluar kufirin prej 20 për qind të pjesëmarrjes në treg.

Siguria më e mirë, mbështetja për pothuajse të gjitha standardet e uebit dhe fakti se bën të mundur që shtojcat e shumta t’i përshtaten nevojave të secilit përdorues të Firefoxit kanë sjellë një kthesë të madhe. E dhëna është edhe më impresive posaçërisht pas paraqitjes së lojtarëve të ri në treg si shfletuesi Chrome nga Google.

Sipas raportit të Net Applications Firefox gjatë dy javëve të muajit të kaluar ka arritur të kalojë kufirin prej 20 për qind të pjesëmarrjes në treg, që sipas pohimeve nga tabori i Mozillas është hera e parë në histori për këtë shfletues të uebit.

Shumë urime për taborin e Mozillas, e nëse nuk e keni bërë deri tash, gjithsesi ju rekomandojmë shfrytëzimin e shfletuesit Firefox, ku edhe portali ynë telegrafi.com paraqitet në mënyrë të përsosur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Çdo ditë e më shumë përdorues zgjedhin Firefoxin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Anë të mira dhe më shumë pasoja negative
» Shqipëria ka shumë përparësi për turistët evropianë
» Besi Bekteshi: Falja nuk është kulturë e demokracisë shqiptare, por standard që nuk do ta plotësojmë edhe për shumë vite
» Kush Tradhëton më shumë Femra apo Mashkulli ?
» FJALIMI i Azem Hajdarit në vitin 1992: Unë di shumë, ndaj duhet të zhdukem. Jam viktimë e kësaj diktature të re

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Ks-Team :: Portali-
Kërce tek: