Kosova-Crew
 
ForumPortaliPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Super-celular me kapak nga Japonia

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
dj_cobr4

Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

MesazhTitulli: Super-celular me kapak nga Japonia   Tue Oct 28, 2008 2:12 pmPërkundër asaj që edhe në tregun tonë tani ka celularë të avancuar, nuk është keq që kohë pas kohe të përkujtojmë se Lindja e largët me disa gjëra në këtë fushë ende janë para nesh. Një shembull i mirë për këtë është modeli i ri i celularit të kompanisë Casio.

Casio Exilim W63CA është celualr me kapak dhe ekran të madh 3.1-inçësh OLED, me rezolucion 480 x 800 piksela. Me dizajn na përkujton një fotoaparat të vogël e madje edhe kamerë, e është e qartë edhe pse: kamera e integruar në të është me rezolucion prej 8.1 megapiksela, ka objektiv me kënd të gjerë, auto-fokus, teknologjinë e njohjes së fytyrave, derisa ai mund të incizojë video në kualitetin VGA kualiteti me 30 fps (korniza për sekondë) në kartelat microSD.

Detajet tjera nuk janë të njohur, mirëpo nëse mund të gjykohet sipas kamerës së integruar në, mund të supozohet se W63CA do të ketë të gjitha teknologjitë relevante të cilat integrohen në celularët e klasës së lartë.

Në treg, fatkeqësisht, vetëm në atë japonez, pritet të del në nëntor të këtij viti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Super-celular me kapak nga Japonia
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Ks-Team :: Portali-
Kërce tek: