Kosova-Crew
 
ForumPortaliPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiBarcoleta Xat_chat

Share
 

 Barcoleta

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:54 pm

nese pritoni me hap teme te re postoni ketu barcoletat duke qeshur


Edituar për herë të fundit nga draXon në Mon Nov 10, 2008 4:55 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:54 pm

Një njeri mbeti i pamartuar, sepse tere jeten kerkonte femer te persosur. Kur u be 70 vjeçar, dikush e pyeti:
"Ke udhetuar tere boten. Si nuk e gjete nje femer te persosur?" Plaku u pikellua shume dhe tha: "Njehere isha afer nje femre te tille." Tjetri vazdoi: "Po ç'ndodhi? Perse nuk u martove me te?" Plaku, edhe me tej i pikelluar, ia ktheu: "Ç'te beja. Ajo po ashtu kerkonte mashkullin e persosur."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:54 pm

Martohet një i ri dhe të nesërmen e pyesin:
- Ej qysh po të duket nusja?
- Valla nuk është fort e mirë.
- Po si ka mundur që për tërë katundin ka qenë e mirë, e për ty nuk është tash?!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:55 pm

Del polici nga taksi dhe pyet:
- Sa kushton kjo vozitje?
- 10 euro!
- Ja ku i ke 5.
- E 5 eurot tjera?
- A mos po do që edhe ty ta paguaj vozitjen a?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:55 pm

I dehuri dhe dera!
Një i dehur kthehet nga kafiteria dhe mundohet që të hapë derën me çelës por assesi nuk mundet.
E vëren kojshiu i tij, dhe afrohet t’i ndihmoj:
Fqiu: Kojshi a të ndihmoj që të hapësh derën?
I dehuri: Jo kojshi , nuk ka nevojë , por vetëm mbaje derën që të mos lëvizë se e çeli vetë!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:56 pm

Problemet me shikim
Shkon Faza tek doktori i syve dhe ankohet se nuk po shihte asgjë.
Doktori e pyet:
A je e sigurt që nuk po sheh asgjë?
Po, shumë e sigurt bile. A po e shihni atë mizë në mur?
Po, po e shoh.
Epo, unë nuk po e shoh!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:56 pm

Fajtori i dënuar
Pyet gjykatësi të akuzuarin:
- Si keni guxuar të vrisni lepurin kur nuk jeni as anëtar i shoqatës së gjuetarëve?
- E si guxoi ai të ha lakrat e mi kur nuk është as anëtar i familjes time?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:57 pm

6 herë
Pyet profesori studenten e mjekësisë në provim:
- Kolege e re, a e dini cila pjesë trupit të njeriut mund të rritet deri në 6 herë?
Vajza skuqet, largon pamjen nga ai dhe thotë:
- E di profesor, por...
- Ajo është bebëza e syrit. Nëse keni menduar në diçka tjetër, një ditë do të dëshpëroheni shumë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:57 pm

Libri
I afrohet Rrustës ditëlindja. Shuli e pyet:
- Allahile Rrustë, a e do një libër për ditëlindje?
Rrusta ia kthen:
- Jo aman, se boll e kam një!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:57 pm

Zoti i shtëpisë
Përlahen burri dhe gruaja gjatë darkës. Burri e grushton tavolinën dhe pyet:
- Kush është Zot në këtë shtëpi?
Gruaja ia ndez shuplakë fytyrës, e ai thotë:
- Ani de, veç desha ta di.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:57 pm

Financat
Një çift diskutonte për financat familjare. Në fund të bisedës burri shpërthen.
- Po te mos ishin paratë e mia, shtëpia jonë nuk do të ishte këtu ku është!
Gruaja i përgjigjet.
- E more i dashur, po të mos ishin paratë e tua, as unë nuk do të isha këtu ku jam.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:57 pm

- Shumë sport dhe pak cigare! - e këshillon doktori pacienten.
- Nëse doni të pini cigare atëherë në moment hani një mollë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:58 pm

Kërcitma?

Një herë Luani mbledh të gjitha kafshët e pyllit në mbledhje dhe u thotë:
-Unë kam vendosur të ha gjirafën, kush është dakord të ngrejë dorën.
Të gjitha kafshët e pyllit ulën kokën, ndërsa miu tha:
- Unë!
Kafshët e panë miun me habi dhe pastaj e pyeten:
-Përse?
Dhe miu tha:
-Kot për tangërllik.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:58 pm

Një djalosh i bëhet monoton një vajze duke e ndalur shpesh.
Një ditë ndalet vajza dhe:

VAJZA : Nuk bënë që ne të dy të jemi bashk !
DJALI : Përse ?
VAJZA : Sepse kam babin shahist .
DJALI: Ani çka ka të bëjë këtu dashuria me shahist.
VAJZA: Ka të bëjë sepse ai kurrë nuk e jep mbretëreshën për kali.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:58 pm

Nipat
Flasin dy gjyshe për nipat e tyre. Njëra i thotë tjetrës:
- Nipi im është çmendur krejt. Tërë natën rri ulur pranë kompjuterit, e telefoni kurrë nuk është i lirë. S’ka gjë prej tij!
Gjyshja tjetër ia kthen:
- E nipi im do të bëhet doktor ose pilot!
- Nga e di?
- Sa herë që futem në dhomën e tij, në të gjitha anët ka shiringa, e ai më thotë "Gjyshe, hajde të fluturojmë!"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:58 pm

Shoferi

Punësohet Beni si shofer autobusi. Në përcaktimin e punëve shefi i thotë:
- Beni, do të duhet të bësh edhe detyrën e kondukterit.
Beni thotë:
- S’ka problem.
Të njëjtën ditë Beni bie në një greminë dhe e bën autobusin copë-copë. Vjen shefi në spital për ta vizituar dhe e pyet se si ndodhi aksidenti.
Beni i përgjigjet:
- Nuk kam lidhje, unë isha në pjesën e prapme të autobusit duke mbledhur lekët.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:58 pm

Pacienti dhe doktori


Pacienti:
-Doktor, unë dua që të bëhem 100 vjeç, a ka ndonjë kurë?
Doktori:
-A pini duhan?
Pacienti:
-Jo.
Doktori:
-A hani sa keni dëshirë?
Pacienti:
-Jo, gjithmonë me dietë.
Doktori:
A shkoni vonë në shtrat?
Pacienti:
-Jo.
Doktori:
-A keni histori dashurie me femra?
Pacienti:
-Jo.
Doktori:
-Nuk e kuptoj pse kërkon që të jetosh aq gjatë?!...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:59 pm

Seancë gjyqësore...


Në një seancë gjyqësore që po zhvillohej për një njeri, i cili kishte vrarë një tjetër, pasi folën avokatët, u dëgjuan dëshmitë dhe u shqyrtuan dosjet, gjykatësi i drejtohet të pandehurit.
Gjykatësi:
-I pandehur, a është e vërtetë që e keni goditur, madje disa herë, viktimën me paramendim?
I pandehuri:
-Jo zoti gjykatës, nuk është aspak e vërtetë!
Unë viktimën e godita me hekur!!!..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:59 pm

Gruaja: Ti gjithmonë e mban foton time ne çantën e punës kur shkon në zyrë. Pse?

Burri: Kur ka një problem, sado i pamundur të jetë, unë shoh foton tënde dhe problemi zhduket.

Gruaja: E sheh se sa mrekullibërëse jam për ty?

Burri: Po, shoh foton tënde dhe them me vete, "Çfarë problemi tjetër mund të jetë më i madh se ky?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:59 pm

Pjesë të ndryshme të trupave të njerëzve ishin të shpërndarë në rrugë, asfalti ishte i mbushur plot gjak. Një polic, në vendngjarje shkruan proçesverbalin: “Krah gruaje afër rrotës së makinës. Këmbë burri afër kroskotit të makinës. Kokë fëmije afër difer... jo... diferut... jo diferucer... po, si dreqin shkruhet jo fjalë...?” I jep një shkelm kokës.
“... kokë fëmije në mes të rrugës”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:59 pm

Një tip i cili gjithmonë është i dehur, i thotë një mikut të vet që e qorton:
- Po çfarë ke? Unë pi vetëm dy herë në ditë.
- Dy herë në ditë? – i thotë tjetri i habitur.
- Po, gjatë ushqimit dhe pas ushqimit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:59 pm

Një ditë njëri e pyeti shokun e tij në konfidencë:
- A të ndihmon gruaja për të pastruar rrobat?
- Ajo, - u përgjigj shoku – më ndihmon për të pastruar xhepat.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 5:00 pm

Artan, pse i ndez cigaret njëra pas tjetrës kur nuk ke para të blesh?
- Oh, po kështu kursej shkrepset.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 5:01 pm

Një çift anglez, një çift francez dhe një çift shqiptar po darkojnë bashkë.
Në një moment të darkës francezi i thotë gruas:
- Ma kalo pak sheqerin, O sheqer!
Pas pak edhe anglezi i drejtohet gruas:
- Ma kalo pak mjaltin, O mjaltë!
Aty, shqiptari, për të mos mbetur pas, i thotë gruas:
- Ma kalo pak mishin e viçit, O lopë!..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 5:01 pm

Gruaja i telefonoi burrit nga shtrati i vdekjes duke i thënë:
- Të kam tradhtuar pesë vjet radhazi! Gëlltite dhe këtë që të vuash më shumë.
- Për këtë të helmova dhe unë, - iu përgjigj i shoqi duke e injoruar këtë njoftim që gruaja e tij e mori me vete në varr.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 5:01 pm

Emigranti Shqiptar
Një emigrant Shqiptar në Greqi një dite ishte zënë me komshiun e vet grek dhe nuk flisnin me njëri-tjetrin.
Një ditë rastësia i solli përballë njeri tjetrit ndërkohë që greku shëtiste me qenin e tij.
Shqiptari:
-Ku vete kështu me këtë gomar?"
Greku i habitur që Shqiptari po i fliste duke kujtuar se bëri një gabim në të folur përgjigjet në greqisht:
-I thonë 'qen' jo 'gomar'.
Shqiptari i kthehet:
-Nuk te fola ty i fola qenit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 5:01 pm

Me të dredhur


Më falni shok se po ju shqetësoj, a e pini duhanin?
- Po - u përgjigj shoku - me të dredhur.
- A keni një letër duhani se më mungon?
- Patjetër! Urdhëro, me gjithë qejf.
- Po duhan a keni?
- Sigurisht që po.
- A ma mbështjell pak se nuk di.
- Po mor zotëri urdhëro!
- Po me e ndez a keni?
- Po! Tjetër gjë a ju duhet?
- Jo, të tjerat i kam vetë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 5:01 pm

Majmuni

Një grua hyn në autobus me fëmijë në dorë. Si e pa fëmijën shoferi tha:
-O bo bo kurrë nuk kam parë fëmijë më të shëmtuar!
Gruaja e ofenduar shkoi në fund të autobusit. Mirëpo një zotëri i cili ishte i ulur afër saj e pyeti:
-Zonjë pse jeni nervoze?
-Si mos te jem nervoze kur shoferi i autobusit më ofendoi rëndë.
-Si guxon ai ashtu, ai punon në shërbimin publik dhe nuk guxon ti ofendojë njerëzit!!
-Keni të drejtë Zotëri, tani po shkoj ti them unë atij disa fjalë!
-Shkoni vetëm ju Zonjë majmunin ua mbaj unë...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 5:01 pm

Edukatorja

- O mami, o mami, dua dy gurabije sot.
- Për çfarë të duhen dy gurabije?
- Se njërën ma han edukatorja...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 5:02 pm

OperatorËt
E dini se, pse operatorët para çdo operacioni vëndojnë maska? Përgjegjja: Sepse nuk duan që dikush t'i njohë nëse rastësisht OPERACIONI dështon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 5:02 pm

Interneti dhe gazetat
Përse interneti kurrë nuk do të mund t’ua zë vendin gazetave?
Po si mund t’i mbytni mizat me internet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 5:02 pm

Nusja

Martohet një i ri dhe të nesërmen e pyesin:
- Ej qysh po të duket nusja?
- Valla nuk është fort e mirë.
- Po si ka mundur që për tërë katundin ka qenë e mirë, e për nuk është tash?!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 5:02 pm

Polici dhe taksisti

Del polici nga taksi dhe pyet:
- Sa kushton kjo vozitje?
- 10 euro!
- Ja ku i ke 5.
- E 5 eurot tjera?
- A mos po do që edhe ty ta paguaj vozitjen a?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 5:03 pm

Problemet me shikim

Shkon Faza tek doktori i syve dhe ankohet se nuk po shihte asgjë.
Doktori e pyet:
A je e sigurt që nuk po sheh asgjë?
Po, shumë e sigurt bile. A po e shihni atë mizë në mur?
Po, po e shoh.
Epo, unë nuk po e shoh!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 5:03 pm

Intervistuesi një milioneri: “Kujt ia dedikon suksesin tuaj si milioner?"

Milioneri: "Ia dedikoj gjithçka sime shoqeje."

Intervistuesi: "Uau, duhet të jetë grua e zonja. Çfarë keni qenë para se të martoheshit me të?"

Milioneri: " Miliarder"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 5:03 pm

- Më duhet një fustan tre numra më i madh, - i tha gruaja burrit.
- E përse? – ia ktheu burri.
- Mjeku im duhet të më besojë se i jam përmbajtur dietës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 5:03 pm

- Pse i shkule flokët gruas? – i tha gjatë seancës gjyqësore gjykatësi të pandehurit.
- Sepse pas prishjes së fejesës desha të kisha disa flokë si kujtim, - iu përgjigj i akuzuari.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 5:03 pm

Ajo: Kur të martohemi, dua të ndaj me ty gjithë problemet, telashet dhe mërzite.

Ai: Shume e mirë nga ana jote, shpirt, por unë nuk kam probleme dhe telashe.

Ajo: Kjo, sepse ende s'jemi martuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 5:04 pm

Gruaja: Shpirt.....Çfarë po kërkon?
Burri : Asgjë.
Gruaja: Asgjë...?? Ke një ore që po lexon çertifikatën e martesës??
Burri: Thjesht po kërkoja datën e skadimit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 5:04 pm

Gruaja : A do drekë?
Burri : Sigurisht, cila është zgjedhja ime?
Gruaja : Po dhe jo.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 5:04 pm

Pyetje - Cili është ndryshimi ndërmjet mamasë dhe gruas?
Përgjigje - Mamaja të sjell ne këtë botë duke qarë... & tjetra sigurohet që të vazhdosh kështu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 5:05 pm

Mjeku
Doktor më dhemb çdo vend në trup prek kokën - më dhemb, prek gjoksin - më dhemb, prek këmbën më dhemb. Doktori e kontrolloi detalisht dhe i tha: Trupin e ke në rregull po gishtin e ke te thyer.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeTue Nov 11, 2008 3:28 pm

Një nxënës i sapoardhur ne klasën e re pyet mësuesen : “Mesuese a dënohet dikush për diçka që nuk e ka bërë? –“Jo asnjëherë” përgjigjet mësuesja. – Atëherë se besoj se do të më dënoni për detyrat që nuk i kam bërë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeTue Nov 11, 2008 3:28 pm

Një shkencëtar Shqiptar po studionte një plesht. “Hidhu” i thote pleshtit, pleshti hidhet, “hidhu” pleshti hidhet. Më pas i këput krahët. “Hidhu” i thotë pleshtit, pleshti hidhet. Raport1: Pleshti me krahë të këputur u hodh. Më pas i pret këmbët. “Hidhu” i thotë, pleshti hiç, “hidhu” edhe një herë, pleshti hiç. Shkencëtari shkruan: Raporti2: Pleshtit kur pret i këmbët, nuk dëgjon nga veshët.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeTue Nov 11, 2008 3:30 pm

Një shkencëtar Shqiptar merr pjesë në një konferencë rreth kërkimeve arkeologjike. Filluan të mburren Amerikanët: - në vendin tonë gërmuam 25 metra nën dhe dhe gjetëm kabllo telefoni. Dmth të parët tanë kanë përdorur telefona. I vjen rradha Shqiptarit: - Ne në vendin tonë gërmuam 50 m sgjetëm gjë, gërmuam edhe 50 m të tjerë prapë sgjetëm gjë ... dmth. të parët tanë kanë përdorur celular.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeTue Nov 11, 2008 3:30 pm

Beqoja nje ditë gjen një thesar dhe gërmon nje vend për ta fshehur. Më vonë për të gjetur vendin ku e ka fshehur shkruna aty: ”Beaua nuk ka fshef thesar këtu.” Kalojnë ditët dhe Bequa kthehet për të marrë thesarin, shkon tek vendi ku e ka fshehur, e sheh shenjën që ka lëne por sheh të shkruar sipër : “ Këtë thesar se ka vjedhur Zequa.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeTue Nov 11, 2008 3:30 pm

Një hajdut shkon në Pazar për të shitur rrobat që kishte vjedhur, por një hajdut tjetër ia vjedh. Në darkë e shoqja e cila e sheh të mërzitur e pyet: “Sfitove gjë?” – Hajduti duke qeshur: “-Kësaj here i shita me çmimin që i mora.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeTue Nov 11, 2008 3:31 pm

Ishte ndeshje e madhe, vetëm se pjesa e parë mbaroi keq. Sulmuesi i qendrës i shkoi huq të gjitha pasat. Përveç kësaj hëngrën edhe tre gola. Në pushim ne dhomat e veshjes sulmuesi qëndror sla llaf pa thënë për albitrin: “ Albitër i shitur, padrejtësi...” Sa të gjej rastin do ti fus nje shkelm b... Trajneri duke i rënë supeve..: “Kam frikë se do të të shkoj huq edhe ajo...”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeTue Nov 11, 2008 3:31 pm

Disa fëmijë po mburreshin se i kanë baballarët të shpejtë: Njëri thotë: - Babi im pasi hedh shigjetën vrapon dhe e kap e kap pa arritur në shënjestër. I dyti: - Babi im gjuan me pistoletë dhe e kap plumbin pa arritur shënjestrën... I treti: Se mos është ndonjë gjë kjo. Babi im është mësues, megjithëse puna i mbaron në orën 4 vjen në shtëpi që në 1
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 19
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitimeTue Nov 11, 2008 3:31 pm

Beni kthehet nga shkolla me hundën të gjakosur, e jëma fillon të bërtasë...Bobo..ctë ndodhi, ndonjë aksident? – Jo ..e ka fajin magjistari. – Cili magjistar - Erdhi ne shkollë për shfaqja. Më mori në skenë dhe me nxorri 100 lekshe nga hundët. – A maskarai... – Jo jo në fakt ai nuk bëri gjë, fajin e kanë shokët e klasës..pasi iku magjistari filluan të kërkojnëe a ka para të tjera ne hundë...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://kosov-crew.0forum.biz
Sponsored content
Barcoleta Empty
MesazhTitulli: Re: Barcoleta   Barcoleta Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Barcoleta
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Te Ndryshme :: Barcoleta-
Kërce tek: