Kosova-Crew
 
ForumPortaliPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 si ta rrisim shpejtësin e rrjetit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

MesazhTitulli: si ta rrisim shpejtësin e rrjetit   Tue Oct 28, 2008 2:22 pm

E hapim notepadin e shenojm kodin

Kodi:

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\Parameters]
"GlobalMaxTcpWindowSize"=dword:0000ffff


kUR te shenojm kete kodin e shkojm file save as: rrjetin.reg e ruajm ne desktop pastaj del nga notepadi dhe hyn ne rrjetin.reg pastaj klikoni yes pastaj ok
kjo mund tu jav rrit rrjetin deri ne 5 here
kodi i dyte qe e kthen ne gjendjen e me parshme:

Kodi:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Tcpip\Parameters]
"GlobalMaxTcpWindowSize"=dword:00007fff
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
si ta rrisim shpejtësin e rrjetit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Pirro Çako: Ju rrëfej 25 vitet me Invën, nuk ia fal lidhjen e shpejtë me një burrë tjetër

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Internet&Hardware :: E-Books&Tutorials-
Kërce tek: