Kosova-Crew
 
ForumPortaliPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiVitamina C pengon kemoterapinë Xat_chat

Share
 

 Vitamina C pengon kemoterapinë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
X-X0d3R
A.i Mire
A.i Mire
X-X0d3R

Male Numri i postimeve : 733
Age : 24
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Vitamina C pengon kemoterapinë Empty
MesazhTitulli: Vitamina C pengon kemoterapinë   Vitamina C pengon kemoterapinë Icon_minitimeTue Nov 11, 2008 12:42 am

Vitamina C pengon kemoterapinë

Hulumtimet e reja kanë treguar se preparatet me vitaminë C mund ulin dukshëm veprimin e barnave anti-kanceroze. Fjala është për disa eksperimente me minj laboratorik tek të cilët preparatet e pasura me vitaminë C i kanë paraprirë hemoterapisë dhe kjo ka rezultuar me një rritje më të shpejtë të tumorit.

Është treguar se edhe trajtimi ‘in vitro’ i qelizave të karcinomës me vitaminë C ul veprimin e substancave anti-kanceroze për 30-70%.

Mendohet se vitamina C i mbron qelizat tumorale dhe pengon shkatërrimin e tyre.

_________________
Mun Te Hini Edhe Ne Chat : wWw.Xat.Com/Engjull
http://kosova-crew.forumsq.net
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.Kosova-crew.tk
 
Vitamina C pengon kemoterapinë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Mesimet :: Mjekesia-
Kërce tek: