Kosova-Crew
 
ForumPortaliPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiUshqimi i tepërt çrregullon sistemin imun Xat_chat

Share
 

 Ushqimi i tepërt çrregullon sistemin imun

Shko poshtë 
AutoriMesazh
X-X0d3R
A.i Mire
A.i Mire
X-X0d3R

Male Numri i postimeve : 733
Age : 25
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Ushqimi i tepërt çrregullon sistemin imun Empty
MesazhTitulli: Ushqimi i tepërt çrregullon sistemin imun   Ushqimi i tepërt çrregullon sistemin imun Icon_minitimeTue Nov 11, 2008 12:42 am

Ushqimi i tepërt çrregullon sistemin imun

Duke kërkuar shkaktarët e proceseve inflamatore të cilat janë pasojë e mbipeshës, shkencëtarët kanë zbuluar se ngrënia e tepërt aktivizon përgjigjen imune në tru.
Futja e tepërt e kalorive aktivizon mekanizmat e reaksioneve imunologjike dhe si pasojë e kësaj vjen deri te “sulmi ndaj armikut që nuk ekziston”.

Konsiderohet se reagimi i këtillë i sistemit imun sjell deri te zhvillimi i diabetit dhe sëmundjeve të zemrës.

_________________
Mun Te Hini Edhe Ne Chat : wWw.Xat.Com/Engjull
http://kosova-crew.forumsq.net
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.Kosova-crew.tk
 
Ushqimi i tepërt çrregullon sistemin imun
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Mesimet :: Mjekesia-
Kërce tek: