Kosova-Crew
 
ForumPortaliPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimiPeshku për diabetikët Xat_chat

Share
 

 Peshku për diabetikët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
X-X0d3R
A.i Mire
A.i Mire
X-X0d3R

Male Numri i postimeve : 733
Age : 25
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Peshku për diabetikët Empty
MesazhTitulli: Peshku për diabetikët   Peshku për diabetikët Icon_minitimeTue Nov 11, 2008 12:43 am

Peshku për diabetikët

Personat e rritur të cilët vuajnë nga diabeti, mund ta lehtësojnë sëmundjen e tyre me anë të konsumimit të peshkut, sidomos mund t’i parandalojnë komplikimet e diabetit, siç është insuficienca e veshkave, sugjeron studimi i ri.
Shkencëtarët britanikë të cilët e kanë zhvilluar këtë studim pohojnë se komplikimet e veshkave përbëjnë pasojat më të rënda që mund t’i shkaktojë diabeti.

Rezultatet nga analiza e 22.000 participantëve tregojnë se konsumimi i shpeshtë i peshkut, dy ose më shumë herë në javë, zvogëlon paraqitjen e komplikimeve veshkore dhe shenjave të para të saj-makroalbuminurinë (prania e proteinave në urinë).

_________________
Mun Te Hini Edhe Ne Chat : wWw.Xat.Com/Engjull
http://kosova-crew.forumsq.net
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.Kosova-crew.tk
 
Peshku për diabetikët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Mesimet :: Mjekesia-
Kërce tek: