Kosova-Crew
 
ForumPortaliPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Celulari Facebook arrin në Britani të Madhe

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

MesazhTitulli: Celulari Facebook arrin në Britani të Madhe   Fri Nov 14, 2008 5:54 pmMania për Facebookun nuk ka të ndalur; nuk kemi aspak dyshim se së shpejti secili prodhues i harduerëve do të pohojë se pajisja e tyre është “e gatshme” për Facebookun dhe rrjetet tjera shoqërore në internet. Kështu operatori mobil britanik 3 ka paraqitur pajisjen INQ1, që është një celular i punuar veçanërisht për punë me Facebookun.

INQ1 në fakt është një telefon i mençur standard. Dimensionet e tij janë 97 x 47.6 x 14.4 mm, derisa pesha 110 gramë. Bateria do të mundësojë 329 orë në pritje dhe 324 minuta bisedë. Ekrani i integruar ka diagonale prej 2.2 inçësh, kamera është me rezolucion 3.2 megapiksela, pajisja përmban lidhje HDSPA, derisa sa i përket memories, në të gjenden 50 MB intern dhe 4 GB ekstern.

Ajo që e dallon INQ1 nga konkurrenca, është softueri i veçantë i cili do të duhej të lehtësonte punën me bashkësitë shoqërore dhe shërbimet, siç janë Facebook, Skype, Windows Live Messenger dhe Last.FM.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Celulari Facebook arrin në Britani të Madhe
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» SHEJH SHEFQET SHEHU (1900-1952)
» Ç'ndodh me profilet ne Facebook pasi te keni vdekur?
» Pilo Zyba: INTERNETI KOHA DHE PASIONI - nëpër faqet poetike në Facebook -
» Kurtesh Veliu: Kremte e madhe në bletishtë
» ARTA HYSI:HIMNI I FACEBOOK-ut

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Ks-Team :: Portali-
Kërce tek: