Kosova-Crew
 
ForumPortaliPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Skënderbeu DVDRiP [AlbWteaM™

Shko poshtë 
AutoriMesazh
flor3nt2po2
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Numri i postimeve : 107
Registration date : 15/11/2008

MesazhTitulli: Skënderbeu DVDRiP [AlbWteaM™   Fri Nov 21, 2008 11:58 pm

SKENDERBEU

Sergei Jutkevic (1953)

Filmi: Është një film historik mbi heroin kombëtar Skënderbeun.
Gjergj Kastioti bashkon princërit shqiptarë duke u martuar me Donikën dhe duke organizuar Lidhjen e Lezhës, por përballet edhe me tradhëtinë e Hamzait nipit të tij. Filmi ka skena masive të betejave historike dhe rrethimit të Krujës. Filmi është filmi i parë artistik i bashkëpunimit shqiptaro-sovjetik.
Madhesia: 1.10 GB
Ngarkuar: AlbWteaM™
Cilesia: DVDRiP

Kodi:
http://rapidshare.com/files/13616401...eaM_.part1.rar
http://rapidshare.com/files/13616550...eaM_.part2.rar
http://rapidshare.com/files/13617011...eaM_.part3.rar
http://rapidshare.com/files/13616999...eaM_.part4.rar
http://rapidshare.com/files/13617206...eaM_.part5.rar
http://rapidshare.com/files/13619450...eaM_.part6.rar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Skënderbeu DVDRiP [AlbWteaM™
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Skënderbeu kishte edukim dhe zhvillim harmonik fizik, moral e intelektual
» Pierre-Pandeli Simsia:Në Institutin “Gjergj Kastrioti Skënderbeu në New York
» “Skënderbeu, Mbreti luftëtar i Shqipërisë”, vjen në atdhe
» Ndodhe edhe kjo: ‘Skënderbeu” me bisht në Tiranë ?!
» Kristo Frashëri: A duhet dënuar Skënderbeu se u përdor nga Enveri?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Filma te Ndryshem :: Filma Shqip-
Kërce tek: