Kosova-Crew
 
ForumPortaliPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si te ndryshojm MAC addresen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
flor3nt2po2
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Numri i postimeve : 107
Registration date : 15/11/2008

MesazhTitulli: Si te ndryshojm MAC addresen   Sat Nov 22, 2008 1:32 pm

Shkojm ne My Network Places dhe klikojm me tastin e djath te mausit the zgjedhim Properties. Tash do te na hapet dritarja e lidhjeve tona te internetit. Shkojm ne Local Area Connection dhe klikojm me tast te djath dhe zgjedhim perseri Properties. Ne vazhdim do te na hapet dritarja me opsionet per konfigurimin e ksaj lidhjeje te internetit. Zgjedhim Client For Microsoft Networks dhe klikojm lart Configure. Ne vazhdim na hapet dritarje per te konfiguruar opsionet e ktij opsioni. Me pas zgjedhim lart opsionin Advanced dhe zgjehim Network Address . Ne
te djath na hapet nje text field(Value) dhe e selektojm rrethin e lart
dhe shemojm Mac Addressen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Si te ndryshojm MAC addresen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Internet&Hardware :: Internet-
Kërce tek: