Kosova-Crew
 
ForumPortaliPytësoriLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Facebook është i mirë për biznesin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
avatar

Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

MesazhTitulli: Facebook është i mirë për biznesin   Fri Oct 31, 2008 12:21 pmLajmi i mirë për të gjithë të punëdhënësit dhe të punësuarit të cilët janë të varur në rrjetet shoqërore Facebook e MySpace vjen nga një kompani britanike e cila merret me analizat e ngjarjeve politike, sociale dhe afariste.

Në fakt, kompania Demos inkurajon njerëzit e biznesit të shfrytëzojnë përparësitë e faqeve të internetit për shoqërim që të avancojnë afarizmin e tyre, të mbajnë kontakte më të afërta me klientët dhe të reklamojnë pa pagesë kompanitë e tyre.

"Kur ta kuptojmë një herë se si mund të shfrytëzojmë rrjetet shoqërore, hapi tjetër është tregtia, shkëmbimi dhe sfidat e reja në afarizëm", thuhet në raport.

"Vetëm Facebook ka njëqind milionë shfrytëzues të regjistruar, e nëse e kuptojmë se këtë nuk mund ta kontrollojmë assesi, atëherë pse mos ta shfrytëzojmë? 'Afarizëm i mençur” quhet ajo pjesë e cila sheh se mes rrjeteve të biznesit dhe atyre shoqërore nuk ka dallime", zbulon agjencia e lajmeve Reuters.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Facebook është i mirë për biznesin
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Ç'ndodh me profilet ne Facebook pasi te keni vdekur?
» Pilo Zyba: INTERNETI KOHA DHE PASIONI - nëpër faqet poetike në Facebook -
» ARTA HYSI:HIMNI I FACEBOOK-ut

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Ks-Team :: Portali-
Kërce tek: