Mir Se Vini Ne Kosova-Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kosova-Crew
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimiGoditjet e fundit të gjigantit të dikurshëm Xat_chat

 

 Goditjet e fundit të gjigantit të dikurshëm

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
dj_cobr4

Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

Goditjet e fundit të gjigantit të dikurshëm Empty
MesazhTitulli: Goditjet e fundit të gjigantit të dikurshëm   Goditjet e fundit të gjigantit të dikurshëm Icon_minitimeTue Nov 04, 2008 10:15 pm

Goditjet e fundit të gjigantit të dikurshëm F.1103042114833_m
Pas rezultateve katastrofale të afarizmit për tremujorin e tretë të këtij viti, në të cilin ka shënuar 397 milionë dollarë humbje, kompania Motorola ka paralajmëruar rreth 3.000 largime nga puna, prej të cilave shumica vijnë nga njësia e prodhimit të celularëve.

I mbajmë mend kohët kur Motorola ka qenë rekord botëror numër një në botë dhe pothuajse e paprekshme në tregun e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, mirëpo edhe përkundër faktit se ende mban pozitë solide në treg, nuk arrin që këtë ta shndërrojë në profit. Pas lajmërimeve se e tërë njësia për prodhimin e celularëve do të mund të shitej, duket se situata është bërë edhe më e keqe dhe se askush nuk dëshiron ta blejë sepse thjesht humbjet janë tepër të mëdha.

Motorola do të largojë nga puna 3.000 punëtorë, kryesisht nga kjo njësi, dhe do të fokusohet në prodhimin e celularëve të bazuar në platformën Android nga Google. Shitja e tërë njësisë ende nuk është përjashtuar, mirëpo në gjendjen në të cilën është asnjë kompani nuk do të bënte investime kapitale. E kur kjo situatë të merr fund, ndoshta do të jetë tepër vonë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Goditjet e fundit të gjigantit të dikurshëm
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Ks-Team :: Portali-
Kërce tek: