Mir Se Vini Ne Kosova-Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kosova-Crew
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimiDënim me vdekje për hakerët pakistanezë Xat_chat

 

 Dënim me vdekje për hakerët pakistanezë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
dj_cobr4

Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

Dënim me vdekje për hakerët pakistanezë Empty
MesazhTitulli: Dënim me vdekje për hakerët pakistanezë   Dënim me vdekje për hakerët pakistanezë Icon_minitimeSat Nov 08, 2008 3:27 pm

Dënim me vdekje për hakerët pakistanezë F.1108131324463_m
Pakistani ka vendosur që të filloj zbatimin e dënimit me vdekje për hakerët veprat e të cilave mund të bien në kategorinë e quajtur “terrorizëm kibernetik”.

Presidenti pakistanez Asif Ali Zardari ka marrë vendim që hakerët veprat e të cilëve mund të sjellin deri tek terrorizmi kibernetik dhe në fund të rezultojnë me vdekjen e personave tjerë mund të dënohen me burg të përjetshëm apo edhe me dënim me vdekje.

Dënimi nuk ka të bëj vetëm me hakerët pakistanezë, por në të gjithë ata veprimet e të cilëve do të kanë ndikim në Pakistan, e bien nën definicionin pakistanez të terrorizmit. Kjo nënkupton se dënimi do të mund të zbatohej mbi të gjithë hakerët vendet e të cilëve kanë marrëveshje për dorëzim të personave me Pakistanin.

Duhet përmendur se nën akte terroriste Pakistani numëron edhe vjedhjet dhe kopjimet e informatave të besueshme që kanë të bëjnë me armët nukleare, kimike dhe biologjike.

Pasi që këto janë armë të cilat qëllim primar kanë vrasjen, vjedhjen dhe kopjimin e informacioneve të tilla mund të përfundojnë me vdekjen e dikujt, e kështu mund të ekzekutohet edhe vet vrasësi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Dënim me vdekje për hakerët pakistanezë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Ks-Team :: Portali-
Kërce tek: