Mir Se Vini Ne Kosova-Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kosova-Crew
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimiSi te ndryshojme emrin e procesorit te kompjuterit Xat_chat

 

 Si te ndryshojme emrin e procesorit te kompjuterit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
dj_cobr4

Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

Si te ndryshojme emrin e procesorit te kompjuterit Empty
MesazhTitulli: Si te ndryshojme emrin e procesorit te kompjuterit   Si te ndryshojme emrin e procesorit te kompjuterit Icon_minitimeTue Oct 28, 2008 2:23 pm

Shkojme ne Start>Run dhe aty shkruajme regedit
kliko ok
me pas na shfaqet nje tabele
shkojme tek
HKEY_LOCAL_MACHINE >HARDWARE >DESCRIPTION >System >CentralProcessor >0
Ne te dhenat ne djathte shkojme tek ProcessorNameString dhe klikojme dy here .
tani aty mund ta vini emrin e procesorit si te deshironi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Si te ndryshojme emrin e procesorit te kompjuterit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Internet&Hardware :: E-Books&Tutorials-
Kërce tek: