Mir Se Vini Ne Kosova-Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kosova-Crew
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimiMakinë kërkimi për studentë dhe shkencëtarë Xat_chat

 

 Makinë kërkimi për studentë dhe shkencëtarë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
dj_cobr4

Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

Makinë kërkimi për studentë dhe shkencëtarë Empty
MesazhTitulli: Makinë kërkimi për studentë dhe shkencëtarë   Makinë kërkimi për studentë dhe shkencëtarë Icon_minitimeFri Nov 14, 2008 5:43 pm

Makinë kërkimi për studentë dhe shkencëtarë F.1112113240469_m

Edhe pse në kohë të vet Google ka qenë kënaqësi e vërtetë për hulumtimin e ndonjë teme shkencore, numri i madh i lidhjeve të panevojshme të internetit që tani paraqiten aty e ka prish bukur shumë atë përvojë. Makina e re e kërkimit me emrin Refseek tenton që ta rregullojë këtë gjë.

Refseek, mu sikur edhe Google, është makinë kërkime me dizajn minimal, pa reklama të panevojshme dhe fotografi të çfarëdo lloji.

Mirëpo, për dallim nga Google, Refseek nga rezultatet e kërkimit do të përjashtojë çfarëdo rezultatesh komerciale. Për shembull, nëse shkruani emrin e ndonjë luleje në Google, do të gjeni një numër të madh të lulishteve; derisa në anën tjetër Refseek do tu ofrojë vetëm rezultatet që lidhen me shkencën.

Edhe pse makina e kërkimit është e re dhe në versionin eksperimental (beta), mund ta provoni se sa mirë punon në adresën www.refseek.com.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Makinë kërkimi për studentë dhe shkencëtarë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Ks-Team :: Portali-
Kërce tek: