Mir Se Vini Ne Kosova-Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kosova-Crew
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimiAlienware i cili nuk kushton jashtëzakonisht tepër Xat_chat

 

 Alienware i cili nuk kushton jashtëzakonisht tepër

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
dj_cobr4


Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

Alienware i cili nuk kushton jashtëzakonisht tepër Empty
MesazhTitulli: Alienware i cili nuk kushton jashtëzakonisht tepër   Alienware i cili nuk kushton jashtëzakonisht tepër Icon_minitimeSat Nov 15, 2008 8:45 pm

Alienware i cili nuk kushton jashtëzakonisht tepër F.1115112741803_m

Marka e kompjuterëve të kompanisë Dell, Alienware, gjithmonë është ndërlidhur me komponentët kulminant, dizajnin agresiv dhe, për fat të keq, çmimin jashtëzakonisht të shtrenjtë. Mirëpo tani është paraqitur edhe modeli të cilin mund ta quajmë edhe të lirë.

Alienware Area-51 750i më i lirë ka furnizime të fuqishme të rrymës si dhe shtëpizë si në modelet e fuqishme, mirëpo komponentët të cilët gjenden brenda saj nuk janë edhe aq të shtrenjta, prandaj vijmë deri tek çmimi prej rreth 1.000 dollarësh.

Për këto para do të merrni procesorin Core 2 Duo nga Intel me takt punues 3 GHz, me fuqi furnizimi me rrymë prej 750 W, kartelë grafike GeForce 9800 GT, 2 gigabajt memorie punuese dhe disk të fortë me kapacitet prej 250 GB.

Natyrisht, të njëjtin kompjuter është e mundur të blihet edhe në konfiguracionin dukshëm më të fuqishëm, me procesorin katër-bërthamësh Core 2 Extreme, dy kartela grafike Radeon HD 4870 X2 dhe 3 terabajtë të hapësirës së diskut, e siç ua merr mendja, edhe çmimi është dukshëm më i lartë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Alienware i cili nuk kushton jashtëzakonisht tepër
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Ks-Team :: Portali-
Kërce tek: