Mir Se Vini Ne Kosova-Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kosova-Crew
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimiNissan shfaq fotografitë e para të 370 Z Xat_chat

 

 Nissan shfaq fotografitë e para të 370 Z

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
dj_cobr4

Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

Nissan shfaq fotografitë e para të 370 Z Empty
MesazhTitulli: Nissan shfaq fotografitë e para të 370 Z   Nissan shfaq fotografitë e para të 370 Z Icon_minitimeTue Nov 04, 2008 10:13 pm

Nissan shfaq fotografitë e para të 370 Z Z
Në prag të hapjes së panairit të automjeteve në Los Angeles, Nissan ka publikuar fotografitë zyrtare të riut 370 Z. Automjeti do të duhej që të paraqitej në treg në fillim të vitit të ardhshëm si model për vitin 2009.

370 Z i ri duket pikërisht siç e kemi pritur, pasi që kemi parë fotografitë spiune për muaj me radhë. Automjeti e ka mbajtur linjën bazë të paraardhësit të tij derisa ka ridizajnuar maskën e përparme dhe drita të reja në pjesën e përparme dhe të prapme. Në të gjendet edhe dritat ditore LED, derisa duket se Nissan është munduar që të përmirësojë dukshëm kualitetin e materialit në brendësi.
Pritet që automjeti i ri të jetë më i shkurtër, derisa për motor është zgjedhur 3.7-litërshi V6 nga Infiniti G37 Coupe. Motori në formë standarde zhvillon 330 KF dhe moment të nisjes prej 360 Nm, mirëpo në modelin Z do të duhej të kishte në dispozicion 350 KF dhe marsh automatik me lidhje të dyfishtë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nissan shfaq fotografitë e para të 370 Z
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Ks-Team :: Portali-
Kërce tek: