Mir Se Vini Ne Kosova-Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kosova-Crew
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimiFujitsu paraqiti laptopin me dy ekrane Xat_chat

 

 Fujitsu paraqiti laptopin me dy ekrane

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
dj_cobr4

Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

Fujitsu paraqiti laptopin me dy ekrane Empty
MesazhTitulli: Fujitsu paraqiti laptopin me dy ekrane   Fujitsu paraqiti laptopin me dy ekrane Icon_minitimeSat Nov 08, 2008 1:56 pm

Fujitsu paraqiti laptopin me dy ekrane F.1105102727571_m

Kompania Fujitsu ka paraqitur laptopin i cili, pos ekranit standard prej 16 inç, ka edhe një ekran shtesë me diagonale prej 4 inç.

Vet laptopi, me emër të plotë Fujitsu Lifebook N7010 bie në klasën e lartë dhe ka procesor të integruar Core 2 Duo nga Intel i cili punon në taktin 2.26 GHz, ekranin 16-inç, deri në 4 GB RAM memorie, deri në 320 GB të diskut të fortë, kartelë grafike ATI HD 3470 dhe lexues Blu-ray.

Në të gjendet edhe kamera me rezolucion prej 1.3 megapiksela, lexuesi i kartelave SD, Bluetooth, WiFi, dalje HDMI dhe port eSATA.

Mirëpo, krejt kjo është jointeresante në krahasim me ekranin e vogël shtesë me rezolucion prej 480 x 272 i cili gjendet menjëherë mbi tastierë. Në të mund të gjenden tastet për nisje të shpejt të aplikacioneve, pllaka kontrolluese për materialet multimediale, shfletuesi i fotografive dhe shumë gjëra të tilla të ngjashme. Duket bukur interesant, edhe pse dorën në zemër nuk jemi të sigurt se sa krejt këto gjëra janë të dobishme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Fujitsu paraqiti laptopin me dy ekrane
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Ks-Team :: Portali-
Kërce tek: