Mir Se Vini Ne Kosova-Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kosova-Crew
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimiWindowsi i ri nuk do të irritojë si Vista Xat_chat

 

 Windowsi i ri nuk do të irritojë si Vista

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
dj_cobr4

Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

Windowsi i ri nuk do të irritojë si Vista Empty
MesazhTitulli: Windowsi i ri nuk do të irritojë si Vista   Windowsi i ri nuk do të irritojë si Vista Icon_minitimeThu Oct 30, 2008 1:38 pm

Windowsi i ri nuk do të irritojë si Vista F.1029054446949_m
Versioni i radhës i Microsoft Windows, softuerit i cili definon përvojën kompjuterike për shumicën e njerëzve, gjoja do t’ua hip nervat më pak sesa paraardhësi i tij shumë i dobët, Vista. Nga Microsoft porosisin se shfrytëzuesit e kompjuterëve do të mund të testojnë versionin e ri qysh në fillim të vitit të ardhshëm.

Prodhuesi më i madh në botë i softuerëve gjithashtu është duke punuar në versionin e ri të Word-it, Excel-it dhe elementeve tjera kyçe të paketës Office, programeve më të rëndësishme të Microsoftit të cilat do të mund të punojnë edhe me anë të shfletues të uebit. Sipas mendimit të ekspertëve, kompania amerikane po tenton të përballet me rivalët si kompania Google, e cila ofron përpunim pa pagesë online të fjalëve dhe shfaqjeve tabelore dhe kështu i kërcënohet qendrave më përfituese të Microsoftit.

Lajmet mbi versionin e ri të Windows dhe paketës së Office janë bërë publike në konferencën për programues të cilën e ka organizuar pikërisht Microsoft.

Sistemi operativ i radhës Windows 7 do tu mundësojë përdoruesve të zgjedhin opsionin i cili do tu sigurojë punë me shumë me më pak alarme dhe vërejtje nga kompjuteri i tyre.

Lajmërimet konstante të cilat paralajmërojnë përdoruesit në rreziqet e sigurisë kanë çmendur shumicën e përdoruesve të Vistas.

Siç merr vesh Associated Press, në Windows 7 janë mbajtur disa nga ndryshimet e theksuara në dizajn, e të cilat për herë të parë janë paraqitur pikërisht në Vista, por karakteristikat tjera të Vistas gjithsesi janë larguar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Windowsi i ri nuk do të irritojë si Vista
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Ks-Team :: Portali-
Kërce tek: