Mir Se Vini Ne Kosova-Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kosova-Crew
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimiVW punon automjetin edhe më të vogël se Up! Xat_chat

 

 VW punon automjetin edhe më të vogël se Up!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
dj_cobr4

Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

VW punon automjetin edhe më të vogël se Up! Empty
MesazhTitulli: VW punon automjetin edhe më të vogël se Up!   VW punon automjetin edhe më të vogël se Up! Icon_minitimeSat Nov 08, 2008 1:59 pm

VW punon automjetin edhe më të vogël se Up! F.1107125244322_m

Besnikëria e prodhuesit gjerman Volkswagen nga automjeteve ultra-kompakte ka filluar të merr përmasa të gjëra.

Pas treshes konceptuale të serisë Up! të paraqitur vitin e kaluar - Up!, Space up! dhe Space up! Blue, në Volkswagen tani gjoja thonë se janë duke punuar edhe në një model më të vogël i cili do të përballet drejtpërdrejt me atë Smart fortwo.

Si edhe Smart-i, edhe Volkswageni më i vogël do të duhej të kishte vetëm dy ulëse, mirëpo mungesa e hapësirës do të kompensohej me ekonominë të cilën nuk e hasim përditë. Paralajmërimet e para thonë se automjeti i vockël do të duhej që në mesatare të shpenzojë gjithsej dy litra karburant në njëqind kilometra.

Sipas shkrimeve nga “Auto, Motor und Sport”, Volkswageni më i vogël do të duhej të ndërtohej në platformën e atij Up!, derisa për ta futur në lëvizje do të bëhej përgjegjës motori njëlitërsh me naftë, me tre cilindra dhe 50 KF.

Up! i parë do të duhej që në treg të paraqitet gjatë vitit 2010, derisa modelet tjera, përfshirë edhe këtë paraqitjen më të vogël, do të paraqiten diç më vonë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
VW punon automjetin edhe më të vogël se Up!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Ks-Team :: Portali-
Kërce tek: