Mir Se Vini Ne Kosova-Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kosova-Crew
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimishumezoni permendesh me 11 Xat_chat

 

 shumezoni permendesh me 11

Shko poshtë 
AutoriMesazh
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 21
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

shumezoni permendesh me 11 Empty
MesazhTitulli: shumezoni permendesh me 11   shumezoni permendesh me 11 Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:47 pm

p.sh e kemi 44 x 11 = ?
tash 44 e dajm 4 4 dhe i mledhim 4+4=8
tash 8 e fusim ne mes te 44 ... 484

44 x 11 = 484
4 8 4 4+4=8
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kosov-crew.0forum.biz
 
shumezoni permendesh me 11
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Mesimet :: Matematik-
Kërce tek: