Mir Se Vini Ne Kosova-Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kosova-Crew
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimiBane USB me Background te fotos Tane!! Xat_chat

 

 Bane USB me Background te fotos Tane!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
dj_cobr4

Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

Bane USB me Background te fotos Tane!! Empty
MesazhTitulli: Bane USB me Background te fotos Tane!!   Bane USB me Background te fotos Tane!! Icon_minitimeTue Oct 28, 2008 2:25 pm

Kopjoje ket ne notepad (copy dhe paste), dhe banja Save as si desktop.ini


Kodi:
[.ShellClassInfo]
IconFile=%SystemRoot%system32SHELL32.dll
IconIndex=127
ConfirmFileOp=0

[{BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}]
Attributes=1
IconArea_Image="your_picture.jpg"
IconArea_Text="0xFFFFFF"
VeBRA sources - don't delete the tag above, it's there for XXXXX purposes -
[ExtShellFolderViews]
{BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}={BE098140-A513-11D0-A3A4-00C04FD706EC}
{5984FFE0-28D4-11CF-AE66-08002B2E1262}={5984FFE0-28D4-11CF-AE66-08002B2E1262}

[{5984FFE0-28D4-11CF-AE66-08002B2E1262}]
PersistMoniker=Folder.htt
PersistMonikerPreview=%WebDir%folder.bmpHapi 2:
fute ne USB qat File "desktop.ini" Zevendsoja emrin fotos qe don me ba bakground me ket your_picture fotoja duhet te jet te formatit .jpg

Hapi 3:
Tash fute ket foto ne USB.

Hapi 4:
Refresh (F5) ..edhe knaaqu me background te ri...

Kurgja Speciale por COOL
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Bane USB me Background te fotos Tane!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Internet&Hardware :: E-Books&Tutorials-
Kërce tek: