Mir Se Vini Ne Kosova-Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kosova-Crew
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimiVizitoni Romën antike në Google Earth Xat_chat

 

 Vizitoni Romën antike në Google Earth

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
dj_cobr4


Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

Vizitoni Romën antike në Google Earth Empty
MesazhTitulli: Vizitoni Romën antike në Google Earth   Vizitoni Romën antike në Google Earth Icon_minitimeFri Nov 14, 2008 5:53 pm

Vizitoni Romën antike në Google Earth F.1113134309964_m

Edhe pse satelitët e sotëm nuk mund të na shfaqin pamjen e Romës nga viti 320 para Krishtit, inxhinierët e kompanisë Google janë munduar të krijojnë një simulim tredimensional të Romës antike. Edhe atë shumë me sukses, do të shtonim.

Kjo shtojcë e Google Earth është emëruar “Ancient Rome 3-D” dhe ofron paraqitje të plotë tredimensionale të Romës antike në periudhën e fuqisë së saj më të madhe – 320 vite para Krishtit.

Të gjithë vizitorët e këtij simulimi mund të fluturojnë mbi qytet dhe të zmadhojnë e hulumtojnë çfarëdo ndërtese të asaj kohë, si Koloseumin, Forumin, Circus Maximusin dhe të tjera.

Në secilën prej ndërtesave shfrytëzuesit i pret edhe një dritare pop-up me informata të detajuara historike, të cilat i kanë shkruar historianët që kanë qenë pjesëmarrës të këtij projekti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vizitoni Romën antike në Google Earth
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Ks-Team :: Portali-
Kërce tek: