Mir Se Vini Ne Kosova-Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kosova-Crew
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimiMercedes blen motorë nga BMW? Xat_chat

 

 Mercedes blen motorë nga BMW?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
dj_cobr4

Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

Mercedes blen motorë nga BMW? Empty
MesazhTitulli: Mercedes blen motorë nga BMW?   Mercedes blen motorë nga BMW? Icon_minitimeTue Oct 28, 2008 2:13 pm

Mercedes blen motorë nga BMW? F.1028024801435_m
BMW është në bisedime me disa prodhues tjerë të automjeteve për shitjen e motorëve dhe marsheve të tij, e më interesantja është se në mesin e tyre gjendet edhe Mercedes.

Klaus Draeger, njeriu i parë për zhvillim i BMW-së, ka vërtetuar se bisedimet për licencim janë në vazhdim e sipër, edhe pse nuk ka dashur të flasë se për cilët motorë bëhet fjalë.

Një prej kandidatëve është motori i ri V12 i cili do të fillojë të integrohet në Serie 7. Mercedesi, natyrisht, do ta vendoste në S-class dhe Maybach.

Edhe pse “huazimi” i teknologjisë, motorëve dhe platformave sot është një gjë krejt e rëndomtë në industrinë e automjeteve, kjo do të jetë hera e parë që dy rivalët e mëdhenj gjermanë realizojnë një formë të këtillë të bashkëpunimit.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Mercedes blen motorë nga BMW?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Ks-Team :: Portali-
Kërce tek: