Kosova-Crew
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimiMasa e madhe yndyrore e dëmshme për eshtrat Xat_chat

 

 Masa e madhe yndyrore e dëmshme për eshtrat

Shko poshtë 
AutoriMesazh
X-X0d3R
A.i Mire
A.i Mire
X-X0d3R

Male Numri i postimeve : 733
Age : 25
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Masa e madhe yndyrore e dëmshme për eshtrat Empty
MesazhTitulli: Masa e madhe yndyrore e dëmshme për eshtrat   Masa e madhe yndyrore e dëmshme për eshtrat Icon_minitimeTue Nov 11, 2008 12:44 am

Masa e madhe yndyrore e dëmshme për eshtrat

Një studim i ri tregon se prania e madhe e indit yndyror mund të ketë ndikim në dendësinë minerale të eshtrave te femrat pas menopauzës.
Në studim kanë marrë pjesë 93 femra me moshë mesatare 57-vjeçare.

Rezultatet kanë treguar se femrat të cilin kishin pasur masë të madhe yndyrore, kishin dendësi më të vogël minerale.

Arsyeja pse po ndodh kështu nuk është plotësit e qartë, por shkencëtarët supozojnë se prania e madhe e indit yndyror shton rrezikun për proceset inflamatore të cilat mund të përhapen në eshtra dhe t’i resorbojnë ato.

_________________
Mun Te Hini Edhe Ne Chat : wWw.Xat.Com/Engjull
https://kosova-crew.forumsq.net
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.Kosova-crew.tk
 
Masa e madhe yndyrore e dëmshme për eshtrat
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Mesimet :: Mjekesia-
Kërce tek: