Mir Se Vini Ne Kosova-Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kosova-Crew
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimiUshtria mbron YouTube, por paraqet TroopTube Xat_chat

 

 Ushtria mbron YouTube, por paraqet TroopTube

Shko poshtë 
AutoriMesazh
flor3nt2po2
S.Moderator
S.Moderator
flor3nt2po2


Numri i postimeve : 107
Registration date : 15/11/2008

Ushtria mbron YouTube, por paraqet TroopTube Empty
MesazhTitulli: Ushtria mbron YouTube, por paraqet TroopTube   Ushtria mbron YouTube, por paraqet TroopTube Icon_minitimeSat Nov 15, 2008 8:44 pm

Ushtria mbron YouTube, por paraqet TroopTube F.1114160351469_mUshtria mbron YouTube, por paraqet TroopTube
Ministria amerikane e mbrojtjes në muajin maj të vitit 2007 ushtarëve dhe oficerëve të saj ua kishte ndaluar qasjen në video shërbimin online YouTube, e tani ofron një shërbim të ngjashëm të dedikuar pikërisht atyre.

Përfaqësuesit e ushtrisë amerikane kanë realizuar bashkëpunimin me kompaninë Delve Networks, i cili ka rezultuar me paraqitjen e faqes së internetit TroopTube, një shërbim online për video i cili ushtarëve në terren, familjeve të tyre dhe miqve si dhe të punësuarve të ushtrisë u mundëson shkëmbim dhe shfletim të thjeshtë të materialeve video.

Në TroopTube mund të regjistrohen të gjithë pjesëtarët e cilësdo njësie të ushtrisë amerikane, anëtarët e familjeve të tyre dhe të punësuarit civil të Ministrisë amerikane të mbrojtjes, mirëpo secilin video-material të publikuar e kontrollon Pentagoni, në mënyrë që të mos vjen deri tek rrjedhja e informatave ushtarake apo ndonjë shkelje të drejtave autoriale.

www.trooptube.tv
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ushtria mbron YouTube, por paraqet TroopTube
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Ks-Team :: Portali-
Kërce tek: