Mir Se Vini Ne Kosova-Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kosova-Crew
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimiShkencëtarët krijojnë një dele që është 15 % njeri Xat_chat

 

 Shkencëtarët krijojnë një dele që është 15 % njeri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
erolind
A.i Mire
A.i Mire
erolind

Male Numri i postimeve : 676
Age : 21
Vendi : Shipashnica
Registration date : 26/10/2008

Shkencëtarët krijojnë një dele që është 15 % njeri Empty
MesazhTitulli: Shkencëtarët krijojnë një dele që është 15 % njeri   Shkencëtarët krijojnë një dele që është 15 % njeri Icon_minitimeMon Nov 10, 2008 4:32 pm

Shkencëtarët kanë krijuar mostrën e parë njeri-dele, e cila ka trupin e një deleje normale, ndërkohë që gjysma e organeve janë si ato të njeriut. Delja ka 15 për qind qeliza njerëzore dhe 85 për qind ato të kafshëve. Qëllimi është të transplantohen tek njerëzit organet e kafshës. Profesor Esmail Zanjani, Universiteti i Nevadës, ka shpenzuar 7 vjet dhe 5 milionë paund për ta përmirësuar teknikën, pra injektimin e qelizave njerëzore tek fetusi i deles. Ai ka krijuar një mëlçi që ka një proporcion të lartë të qelizave njerëzore dhe shpreson të krijojë një mëlçi të duhur për pacientin në nevojë. Procesi përshin marrjen e qelizave nga palca dhe injektimi i tyre në fetusin e deles.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://kosov-crew.0forum.biz
naruTo The hacker
Dizajner
Dizajner
avatar

Numri i postimeve : 63
Registration date : 08/11/2008

Shkencëtarët krijojnë një dele që është 15 % njeri Empty
MesazhTitulli: Re: Shkencëtarët krijojnë një dele që është 15 % njeri   Shkencëtarët krijojnë një dele që është 15 % njeri Icon_minitimeSat Nov 15, 2008 5:35 pm

Tybestikfar :P

shum intersant duke qeshur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://LexoGazeten.com
 
Shkencëtarët krijojnë një dele që është 15 % njeri
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Mesimet :: Biologji-
Kërce tek: