Mir Se Vini Ne Kosova-Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kosova-Crew
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimiEkran nga Dell me rezolucion interesant Xat_chat

 

 Ekran nga Dell me rezolucion interesant

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
dj_cobr4

Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

Ekran nga Dell me rezolucion interesant Empty
MesazhTitulli: Ekran nga Dell me rezolucion interesant   Ekran nga Dell me rezolucion interesant Icon_minitimeTue Nov 11, 2008 4:56 pm

Ekran nga Dell me rezolucion interesant F.1111144012509_m

Si mund të jetë rezolucioni interesant, pyesni? Epo, thjesht: jemi mësuar me ekranet me diagonale prej 23, 24 e 27 inç me rezolucion 1.920 x 1.080, apo madje ata prej 30 inçësh me rezolucion 2.560 x 1.600. Ekrani i ri LCD nga Dell sjell disa risi në këtë drejtim.

Në fakt, Dell SP2309 është ekran LCD me diagonale prej 23 inç dhe QWGA rezolucion prej 2.048 x 1.152 piksela. Edhe pse kjo është vetëm pak më i madh se 1.920 x 1.080, sigurisht do të intrigojë ata për të cilët diagonalja prej 27 e 30 inç është tepër e madhe, e të cilët dëshirojnë të shfrytëzojnë secilin inç të ekranit të tyre 23 inçësh.

Specifikat tjera janë shumë të mira: kontrast prej 80.000:1, koha e përgjigjes dy milisekonda, kamerë të integruar uebi me rezolucion prej dy megapikselash si dhe hyrjet VGA/DVI/HDMI.

Nuk dihet saktësisht se kur kjo pajisje do të paraqitet në treg, por do të duhej shumë shpejt, derisa çmimi do të duhej t'i jetë rreth 420 dollarë amerikanë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ekran nga Dell me rezolucion interesant
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Ks-Team :: Portali-
Kërce tek: