Mir Se Vini Ne Kosova-Crew
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Kosova-Crew
 
ForumPortaliRegjistrohuidentifikimiEkran OLED jashtëzakonisht i hollë nga Samsung Xat_chat

 

 Ekran OLED jashtëzakonisht i hollë nga Samsung

Shko poshtë 
AutoriMesazh
dj_cobr4
S.Moderator
S.Moderator
dj_cobr4

Numri i postimeve : 289
Registration date : 28/10/2008

Ekran OLED jashtëzakonisht i hollë nga Samsung Empty
MesazhTitulli: Ekran OLED jashtëzakonisht i hollë nga Samsung   Ekran OLED jashtëzakonisht i hollë nga Samsung Icon_minitimeThu Oct 30, 2008 1:44 pm

Ekran OLED jashtëzakonisht i hollë nga Samsung F.1030024805273_m

Fakti se prodhuesit garojnë për atë se kush do të përpunojë ekranin më të hollë LCD apo OLED nuk është fshehtësi, mirëpo produkti i ri nga Samsung është aq i hollë sa që disa herë na është dashur të vërtetojmë nëse vërtetë bëhet fjalë për një numër të tillë.

Samsung, në fakt, ka paraqitur ekranin OLED me trashësi prej gjithsej 0.05 milimetra, me diagonale prej katër inçësh, rezolucion 480 x 272 piksela, me kontrast 100.000:1 dhe ndriçim 200 cd/m2.

Duket bukur e pabesueshme, mirëpo në Samsung pohojnë se ekrani ka mundur të jetë edhe më i hollë, porse çipet të cilat do të gjenden rreth ekranit po ashtu janë faktor kufizues, prandaj zvogëlimi i mëtutjeshëm i trashësisë nuk ka kuptim.

E qartë, bëhet fjalë për një prototip, e kur do të paraqitet kjo gjë në prodhim, nuk e dimë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ekran OLED jashtëzakonisht i hollë nga Samsung
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Mir Se Vini Ne Kosova-Crew :: Ks-Team :: Portali-
Kërce tek: